Závěr sezóny

29.10.2015 11:01

           Vážené golfistky, vážení golfisté, vážení přátelé,

dovolte nám krátké ohlédnutí za šestým ročníkem Kooperativa jihočeské seniorské tour. V jejím rámci jsme odehráli soutěž na rány, druhý ročník jamkovky a premiérově soutěž družstev. Také v tomto roce jsme se drželi osvědčeného schématu šestnácti turnajů odehraných na hřištích v ČR a Dolním Rakousku v rozumné dojezdové vzdálenosti. Sezónu jsme zahájili 14.4. ve Svachově Lhotce a tradičně zakončili dvoudenním turnajem Haugschlag+Mnich 23.9. Na závěrečném turnaji proběhlo také vyhlášení celkových výsledků spojené s udílením medailí, pohárů a věcných cen nejúspěšnějším hráčům. Za to, že cen byla celá řada a že byly opravdu hodnotné, vděčíme našim sponzorům, především společnosti Kooperativa, Radiostav a Budějovický Budvar, ale samozřejmě i ostatním, t.j. společnostem Progress, Zdeenik handmade a Trend Sport Bohemia. Organizační výbor si touto cestou dovoluje jménem všech účastníků našim sponzorům vřele poděkovat za účinnou podporu a vyslovit přesvědčení, že vzájemná spolupráce bude zdárně pokračovat. Pokud se účasti týče 122 hráčů odehráno celkem 750 soutěžních kol, průměrná účast na turnajích byla těsně pod padesáti hráči.

Gratulujeme vítězů jednotlivých kategorií :

ženy brutto Eliška Roubínová

muži brutto Václav Hnátek

ženy netto Eliška Roubínová

muži netto do 19,0 Václav Kabát

muži netto 19,1+ František Porzer

ženy master senior Eva Řeháčková

muži master senior Michal Žižák

ženy jamkovka Eliška Roubínová

muži jamkovka Ctirad Matějka

družstva Golf club Mnich

Sláva vítězům, čest poraženým.

Letos nás tolik netrápil déšť jako vloni, zato nastal druhý extrém, totiž velká vedra a sucho. Přestože při několika turnajích se teplota ve stínu blížila čtyřicítce, senioři se nenechali odradit a turnaje s úspěchem odehráli. Jsme přesvědčeni, že se stejným elánem se senioři a seniorky budou účastnit i příštího, v pořadí již sedmého ročníku Kooperativa jihočeské seniorské tour, která už má své renomé a láká hráče nejen z jižních Čech.

Rádi bychom také zmínili soutěž pořádanou Českou seniorskou golfovou asociací – Pohár regionů, kde jihočeský region reprezentují nejlepší hráči naší soutěže. Velkou radost máme z toho, že družstvo žen obhájilo loňské prvenství, takže pohár po další rok zůstává na jihu Čech. Družstvo mužů obsadilo stejně jako v loňském roce páté místo.

Golfová sezóna 2015 zde na jihu Čech pomalu končí, hřiště zanedlouho zmizí pod sněhem a golfisté se nebudou moci dočkat sezóny nové. Organizační výbor usilovně pracuje na přípravě ročníku 2016, kde by rád představil novinky, které přispějí k další atraktivnosti soutěže. Těšíme se na další férová sportovní klání, doufáme v hojnou účast hráčů a přízeň sponzorů.

 

Všechno nejlepší v novém roce 2016 a na jaře na shledanou!

 

Za organizační výbor Václav Hnátek v.r.