Otevíráme IX. ročník - Jihočeská golf senior tour

03.02.2018 21:55

        Vážené golfistky, vážení golfisté, přátelé,

blíží se nová golfová sezóna a soutěžní výbor je v plné práci na přípravě devátého ročníku Kooperativa - Jihočeská golf senior tour. Neustále se zvyšující zájem o tuto soutěž nás motivuje k tomu, abychom se zamýšleli nad možnostmi jak soutěž zatraktivnit, „osvěžit“. Inspiraci hledáme v návrzích, které zaznívají v průběhu turnajů. Návrh na zavedení věkových kategorií slyšíme už delší dobu, připadá nám jako rozumná alternativa k současnému systému. Statistikou minulých ročníků máme potvrzeno, že u seniorů už k velkým HCP posunům nedochází, proto součástí návrhu je i hra na plné vyrovnání. Jednoduše řečeno – může být zajímavější soutěžit mezi podobně starými hráči než mezi hráči s podobným hendikepem.

Proto přes zimu pracujeme na testování tohoto systému a nyní jsme ve fázi, kdy si věříme na jeho praktické zavedení, a proto vám chceme tento systém představit a zeptat se na váš názor.

Doposud jsme soutěžící ve hře na rány rozdělovali do kategorií podle jejich hendikepu. Navrhovaný věkový systém se týká pouze netto kategorie, rozděluje soutěžící do skupin podle věku, rozdělení podle hendikepu odpadá. Toto řešení předpokládá, že budeme znát ročník narození všech mužů a žen.

V turnajích bychom soutěžili ve čtyřech netto kategoriích :

muži netto 1. skupina věk do včetně : plovoucí podle věku přihlášených

muži netto 2. skupina věk do včetně : plovoucí podle věku přihlášených

muži netto 3. skupina věk do včetně : plovoucí podle věku přihlášených

ženy netto společná

 

V ročníku budou vypsány tyto kategorie

muži netto 1. skupina věk do včetně : 59 let

muži netto 2. skupina věk do včetně : 64 let

muži netto 3. skupina věk do včetně:  69 let

muži netto 4. skupina                       : 70+ let

ženy netto 1. skupina  věk do včetně: 64 let

ženy netto 2. skupina                       : 65+ let

 Opouštíme 2/3 vyrovnání, ostatní parametry zůstávají stejné jako v roce 2017-  započítáváme 13 turnajů, klubový HCP (37-54) je započítáván hodnotou 36. Budeme velmi rádi za váš názor na předkládaný návrh, případně za další podněty.                                  Pište na jcst@email.cz.

V nejbližších dnech bude na našem webu https://jcst.webnode.cz/ zveřejněn turnajový kalendář. V kalendáři letos absentuje hřiště ve Svachově Lhotce. Je to z toho důvodu, že provozovatel požadoval skokové zvýšení startovného nad úroveň běžného fee. Další novinkou je organizace dvou závěrečných turnajů. Ty chceme hrát jako dvoukolový Tour championship, pro pořádání jsme vybrali hřiště Telč.

Věříme, že se na nový ročník těšíte. Brzo na shledanou.                                                                           Láďa, Pavel, Ruda.